ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 96

 

 کنکور سراسری آزمونی است که سازمان سنجش آموزش کشور متولی اصلی برگزاری آن برای ورود به دانشگاه های دولتی است البته همان طور که داوطلبین کنکور در جریان هستند چند سالی است که آزمون دانشگاهای دولتی با دانشگاه آزاد ادغام شده است و یک آزمون برای پذیرش هر دو دانشگاه برگزار میشود.دانشگاه آزاد یک نوع پذیرش دیگر با عنوان پذیرش بدون کنکور دارد که این نوع پذیرش تنها بر اساس سوابق تحصیلی است که در تاریخ مشخصی و از طریق سایت ثبت نام و آزمون دانشگاه آزاد انجام میشود.

 

نحوه ثبت نام در رشته محل های بدون آزمون دانشگاه آزاد:

 

دانشگاه آزاد برای ترم های مهر و بهمن هر ساله به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

برای ثبت نام بدون کنکور ابتدا هر شخص باید به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد سر بزند.

این سامانه ثبت نام مخصوص کسانی است که دیپلم و پیش دانشگاهی دارند و اکنون می خواهند در مقطع کارشناسی پیوسته است شرکت کنند. نکته قابل توجه اینجاست که رشته ای که شما انتخاب می کنید لزوما نباید ارتباطی به دیپلم یا پیش دانشگاهی تان داشته باشد. یعنی یک نفر ممکن است دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی داشته باشد و بخواهد در رشته الهیات ثبت نام کند و یا دیگری دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارد و می خواهد رشته حقوق ثبت نام کند. این بدین معنی است که دانشگاه از شما یک دیپلم و یک پیش دانشگاهی می خواهد. نوع دیپلم و پیش دانشگاهی مهم نیست .

 

 

شرایط داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند :

 

داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت نکرده و متقاضی پذیرش بدون آزمون هستند ابتدا باید با پرداخت هزینه مربوط برای هر یک از گروه‌های آزمایشی به مبلغ 18 هزارتومان نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند و با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج کدرشته محل‌های انتخابی براساس اولویت و علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام و در پایان شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی خود را از سیستم دریافت کنند.

 

داوطلبین بعد از ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری و اعلام نتایج اولیه اقدام به انتخاب رشته محل کنند. پذیرفته شدگان مجازند برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 20 رشته محل و برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری 100 رشته محل را به ترتیب انتخاب کنند. داوطلب کنکور سراسری برای موفقیت در آزمون نیازمند برنامه ریزی دقیق و مطالعه منظم هستند. برنامه ریزی مطالعاتی برای کنکور نقش بسیار مهمی در گرفتن نتیجه مطلوب دارند به همین علت نقش انتخاب مشاور خوب بسیار حائز اهمیت است.

 

آزمون سراسری سال 96 برای داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی،‌علوم تجربی،‌علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی همانند آزمون سال گذشته در یک مرحله برگزار می‌شود و داوطلبان باید در یک جلسه به سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی خود پاسخ دهند. ثبت نام در کنکور سراسری 96 از طریق سایت سازمان سنجش و به صورت کاملا اینترنتی انجام می شود داوطلبین باید قبل از آغاز مراحل ثبت نام دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 96 را از سایت سازمان سنجش مطالعه کنند و با شرایط و ضوابط ثبت نام آشنا شوند. دفترچه ثبت نام شامل ضوابط و قوانین ثبت نام، مدارک لازم برای ثبت نام و یک فرم مشابه نمونه اینترنتی است که توصیه میشود قبل از آغاز ثبت نام اصلی در سایت سازمان سنجش این فرم را پرکنید. داوطلبین نباید از تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری چشم پوشی کنند.

 

نحوه طراحی سوالات کنکور به این صورت است که سوالات آزمون عمومی و اختصاصی به صورت تستی و از کتب دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید سالی واحدی که در دفترچه شماره یک به عنوان منابع طرح سوال اعلام شد، طرح شده است. در طراحی سوالات کنکور سراسری 96 هر درس از فصولی که وزارت آموزش‌ و پرورش بر اساس بخشنامه‌ها آنها را حذف کرده، سوال طراحی نشده است.سوالات آزمون سراسری معمولا مفهومی است و این به معنی دشواری نیست بلکه نشانگر آن است افرادی که کتب درسی را دقیق مطالعه کرده‌اند، می‌توانند به سؤالات پاسخ دهند.سوالات دارای نمره منفی است و به داوطلبین توصیه میشود صرفا به سوالاتی که از درستی آنها اطمینان دارند پاسخ دهند.


سوالات آزمون عمومی در دفترچه شماره یک و جمعاً 100 سوال است که شامل 25 سوال فارسی، 25 سوال عربی، 25 سوال معارف و 25 سوال انگلیسی است که داوطلبان باید درمدت 75 دقیقه به 100 سوال مندرج در دفترچه پاسخ دهند. افرادی که می خواهند به سوالات غیر معارف و غیر از زبان انگلیسی پاسخ دهند از ضمیمه دفترچه استفاده کنند.

 

گروه علوم ریاضی 135 سوال اختصاصی دارد که باید در قالب دفترچه شماره دو و در مدت 175 دقیقه به آن پاسخ داد. گروه علوم تجربی نیز 170 سوال اختصاصی دارد که باید در مدت 175 دقیقه به آن پاسخ داد. داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید به 180 سوال اختصاصی در مدت 165 دقیقه پاسخ دهند و افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستند باید به 20 سوال اصول عقاید و فقه در مدت 20 دقیقه نیز پاسخ دهند. داوطلبان گروه آزمایشی هنر باید به 160 سوال اختصاصی در مدت 165 دقیقه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی که زبان خارجی آنها انگلیسی، فرانسه یا آلمانی است باید به 70 سوال در مدت 105 دقیقه پاسخ دهند. زمان برگزاری کنکور سراسری 96، پانزدهم و شانزدهم تیرماه است و آزمون کلیه گروها در این دو روز انجام میشود.

 

به داوطلبان کنکور سراسری توصیه می‌شود به اطلاعات برگه راهنما توجه کنند و براساس آن در کنکور سراسری 96 حاضر شوند همچنین داوطلبانی که موفق به اعلام علاقمندی خود برای پذیرش در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی و پیام نور نشد‌ه‌اند با پرداخت مبلغی به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان سنجش با ورود به بخش ویرایش نسبت به اعلام علاقمندی خود اقدام کنند.همچنین درصورتیکه زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نواقص یا اشتباهی در کارت مشاهده کردید از کارت پرینت گرفته و همراه کارت ملی یا شناسنامه عکس دار به مکان هایی که توسط سازمان مشخص می شود مراجعه کنید.

 

 ثبت نام دانشگاه آزاد

 

 

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 96

 

با شماره 9099071611

 

با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از 8 صبح تا 12 شب تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید