منابع کنکور سراسری | دانلود منابع کنکور سراسری 96

 

 

 

منابع کنکور سراسری

 

دانلود منابع کنکور سراسری 96

 

 

کنکور سراسری آزمونی است که سازمان سنجش آموزش کشور متولی اصلی برگزاری آن برای ورود به دانشگاه های دولتی است. داوطلب کنکور سراسری برای موفقیت در آزمون نیازمند برنامه ریزی دقیق و مطالعه منظم هستند. برنامه ریزی مطالعاتی برای کنکور نقش بسیار مهمی در گرفتن نتیجه مطلوب دارند به همین علت نقش انتخاب مشاور خوب بسیار حائز اهمیت است همچنین داوطلبین نباید از تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری چشم پوشی کنند.

 

آزمون سراسری سال 96 برای داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی،‌علوم تجربی،‌علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی همانند آزمون سال گذشته در یک مرحله برگزار می‌شود و داوطلبان باید در یک جلسه به سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی خود پاسخ دهند. ثبت نام در کنکور سراسری 96 از طریق سایت سازمان سنجش و به صورت کاملا اینترنتی انجام می شود داوطلبین باید قبل از آغاز مراحل ثبت نام دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 96 را از سایت سازمان سنجش مطالعه کنند و با شرایط و ضوابط ثبت نام آشنا شوند. دفترچه ثبت نام شامل ضوابط و قوانین ثبت نام، مدارک لازم برای ثبت نام و یک فرم مشابه نمونه اینترنتی است که توصیه میشود قبل از آغاز ثبت نام اصلی در سایت سازمان سنجش این فرم را پرکنید.امسال هم مانند سال های قبل کنکور سراسری و آزاد باهم برگزار می شود. بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبینی که مجاز به انتخاب رشته شده اند مجازند صد رشته محل را به ترتیب و از رشته های بالا به پایین انتخاب کنند. سازمان سنجش انتخاب رشته انجام شده توسط داوطلبین را بررسی میکند و نتیج نهایی را اعلام میکند.

 

نحوه طراحی سوالات کنکور به این صورت است که سوالات آزمون عمومی و اختصاصی به صورت تستی و از کتب دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید سالی واحدی که در دفترچه شماره یک به عنوان منابع کنکور سراسری 96 طرح سوال اعلام شد، طرح شده است. شما می توانید منابع کنکور سراسری گروه های مختلف را از همین سایت دانلود کنید .در طراحی سوالات کنکور سراسری 96 هر درس از فصولی که وزارت آموزش‌ و پرورش بر اساس بخشنامه‌ها آنها را حذف کرده، سوال طراحی نشده است.سوالات آزمون سراسری معمولا مفهومی است و این به معنی دشواری نیست بلکه نشانگر آن است افرادی که کتب درسی را دقیق مطالعه کرده‌اند، می‌توانند به سؤالات پاسخ دهند.سوالات دارای نمره منفی است و به داوطلبین توصیه میشود صرفا به سوالاتی که از درستی آنها اطمینان دارند پاسخ دهند.

 


سوالات آزمون عمومی در دفترچه شماره یک و جمعاً 100 سوال است که شامل 25 سوال فارسی، 25 سوال عربی، 25 سوال معارف و 25 سوال انگلیسی است که داوطلبان باید درمدت 75 دقیقه به 100 سوال مندرج در دفترچه پاسخ دهند. افرادی که می خواهند به سوالات غیر معارف و غیر از زبان انگلیسی پاسخ دهند از ضمیمه دفترچه استفاده کنند.

 

گروه علوم ریاضی 135 سوال اختصاصی دارد که باید در قالب دفترچه شماره دو و در مدت 175 دقیقه به آن پاسخ داد. گروه علوم تجربی نیز 170 سوال اختصاصی دارد که باید در مدت 175 دقیقه به آن پاسخ داد. داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید به 180 سوال اختصاصی در مدت 165 دقیقه پاسخ دهند و افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستند باید به 20 سوال اصول عقاید و فقه در مدت 20 دقیقه نیز پاسخ دهند. داوطلبان گروه آزمایشی هنر باید به 160 سوال اختصاصی در مدت 165 دقیقه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی که زبان خارجی آنها انگلیسی، فرانسه یا آلمانی است باید به 70 سوال در مدت 105 دقیقه پاسخ دهند. زمان برگزاری کنکور سراسری 96، پانزدهم و شانزدهم تیرماه است و آزمون کلیه گروها در این دو روز انجام میشود.

 

به داوطلبان کنکور سراسری توصیه می‌شود به اطلاعات برگه راهنما توجه کنند و براساس آن در کنکور سراسری 96 حاضر شوند همچنین داوطلبانی که موفق به اعلام علاقمندی خود برای پذیرش در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی و پیام نور نشد‌ه‌اند با پرداخت مبلغی به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان سنجش با ورود به بخش ویرایش نسبت به اعلام علاقمندی خود اقدام کنند. داوطلبان برای پذیرش در رشته‌های دانشگاه آزاد که پذیرش آنها براساس آزمون است باید ضمن شرکت در آزمون سراسری، پس از اعلام نتیجه اولیه و دریافت کارنامه برای انتخاب رشته به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منابع کنکور سراسری 96

 

با شماره 9099071611 

 

با تلفن ثابت و بدون کد از 8 صبح تا 12 شب تماس حاصل فرمایید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید