نحوه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 96

 

مطلب فوق در رابطه با زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد،نحوه و شرایط برگزاری کنکور ارشد و همچنین زمان دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد اطلاعاتی را در اختیار داوطلبان قرار میدهد.

 

 

کارشناسی ارشد مقطعی است که پس از دوره کارشناسی قرار دارد. گذراندن دوره کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. به دوره کارشناسی ارشد و دکترا به صورت کلی تحصیلات تکمیلی میگویند. برای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد انتخاب رشته مرتبط با مدرک کارشناسی الزامی نیست و داوطلب می تواند در هر رشته ای که تمایل دارد آزمون دهد. امسال زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد96 ،7 و 8 اردیبهشت ماه است .

 

 

برای داشتن ثبت نام صحیح و آگاهی از همه ی شرایط و ضوابط آن باید دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد را مطالعه کنید. انتخاب رشته کارشناسی ارشد به این صورت است که بعد از زمان برگزاری کارشناسی ارشد و اعلام نتایج اولیه داوطلبان می توانند از بین کد رشته ها گرایش و محل تحصیل خود را انتخاب کنند، پس از بررسی سازمان نتایج نهایی را اعلام خواهد کرد.

 

 

رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ممکن است عده ای از داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد حد نصاب نمره قبولی را نیاورند و یا در جلسه امتحان حضور پیدا نکنند دانشگاه آزاد فرصتی دوباره به این افراد میدهد و می توانند در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد و یا در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

 

 

برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید .

 

ضوابط و نحوه ثبت نام و پذیرش بدون آزمون فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از رشته / محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

 

 

 

 

زمان_برگزاری_آزمون_کارشناسی_ارشد

 

 

 

شرایط و ضوابط ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد :

 

الف- داشتن شرايط عمومی ‌ورود به آموزش عالي

ب- دارابودن مدرك رسمی ‌پايان دوره كارشناسي اعم از يوسته و ناپيوسته مورد تأييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري

ج- قبولي در آزمون ورودي مورد تأييد وزارت يا كسب پذيرش از مؤسسه براساس مقررات مصوب

د- پذیرفته‌شدگان هنگام ثبت نام کارشناسی ارشد ملزم به ارائه تعهد کتبی دال بر حضور تمام‌وقت در دوره تحصیلی در دانشگاه می‌باشند.

 

 

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد لازم است قبل از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 96 کارت ورود به جلسه خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند. کارت ورود به جلسه در تاریخ 5 و 6 اردیبهشت ماه قابل مشاهده و دریافت است. لازم به ذکر است پس از دریافت کارت اطلاعات مندرج در کارت را بررسی کرده و در صورت مغایرت پیگیری های لازم را انجام دهید. 

 


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد96 با شماره  9099071611 با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید. 

 

 

 

لینک مفید

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد 96

 

دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد

 

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 96

 

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 96

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید