مهندس حمیدرضا خانی مشاور تحصیلی کنکور و کارشناسی ارشد

 

 

 

اين روزها افكار خيلي ها درگير چگونگي طراحي برنامه ريزي درسي شده است چرا که مهم ترین عامل موفقیت داشتن برنامه ای کاربردی و دقیق است. در این مسیر همراه بودن یک مشاور خوب نقش به سزایی دارد.

 

در برنامه ریزی درسی مهم ترین نکته توجه به تفاوتهای فردی می باشد. نباید برای همه ی دانش آموزان یک نسخه برنامه ریزی پیچید. درست مانند مریض های مختلفی که هیچ گاه با یک نسخه ی یکسان قابل درمان نیستند. همان طور که یک پزشک خوب برای درمان مریضش خوب به حرف های او گوش می دهد و ایشان را به طور دقیق معاینه می کند تا در تشخیص دچار اشتباه نشود، مشاور خوب هم باید دانش آموز را کاملا بشناسد و مشغولیات فکری او را بداند و بهترین زمان های مطالعه دانش آموزان را بر اساس ارتباط بین دانش آموز و اولیا، دوستانش، تفریحات و سرگرمی هایش در نظر بگیرد و برنامه درسی خود را اعلام نماید.

یکی از ویژگی هایی که یک مشاور تحصیلی خوب دارد، تجربه وی است. یک مشاور تحصیلی با تجربه برای هر فرد با توجه به نیاز وی، توانایی های موجود در او و شرایط روحی و خانوادگی و همچنین سطح علمی ومهارت او برنامه ریزی کرده و با اجرای دقیق آن توسط فرد مشاوره گیرنده و پیگیری های مشاور مربوطه به سرانجامی موفقیت آمیز خواهد رسید.

 

از دیگر ویژگی های مشاور خوب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1) با حوصله و دقیق باشد

2) به روز با شد

3) با دانش و خرد باشد

4) تعاملی خوب با والدین و فرد مشاوره گیرنده داشته باشد و با اخلاقی خوب پذیرای آنان باشد .

5) به این نکته توجه داشته باشد که هر فرد با فرد دیگری متفاوت هست و نقاط ضعف و قدرت متفاوتی دارد پس هر فرد نیاز به برنامه مجزا دارد .

6) در کمتری زمان ممکن شناخت درست و دقیقی از شما و استعدادهای شما داشته باشد .

 

 

مهندس حمیدرضا خانی مشاور تحصیلی کنکور و کارشناسی ارشد کمک شایانی در برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی به

 

داوطلبان کنکور و کارشناسی ارشد میکند. برای ارتباط با شماره 02148098 تماس حاصل فرمایید .

 

 

مشاور کنکور و کارشناسی ارشد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید