آیا دفترچه کنکور سراسری و آزاد یکی است ؟

 

 

از سال 92 کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد ادغام شد.این ادغام شدن مزیت های زیادی داشت که از مهمترین آن ها می توان به کاهش استرس دانشجویان اشاره کرد  ، به این خاطر که زمانی که دو کنکور به صورت مجزا برگزار می شد ، دانشجویان 2 بار شرایط استرس زا را تجربه می کنند اما حالا با دادن یک کنکور نتایج هر 2 دانشگاه مشخص می شود.

به طور خودکار هنگامی که کنکور 2 دانشگاه یکی می شود ،ثبت نام آن ها نیز یکی است . یعنی  از سال 92 دانش آموزان با یک ثبت نام و شرکت در یک کنکور ، امکان قبولی در 2 دانشگاه را دارند.

این مسیر تا انتخاب رشته یکی است ، پس از اینکه رتبه ها اعلام شد ، داوطلبان وارد مرحله  بسیار مهم انتخاب رشته می شوند.

برای این 2 دانشگاه به طور مجزا دفترچه انتخاب رشته از طرف سازمان سنجش منتشر می شود که داوطلبان  می توانند یکی از آنها و یا هر 2 آن ها را پرکنند.

 

3290630422052417hamid.gif

 

در هر 2 دفترچه انتخاب رشته نام دانشگاه ها و رشته هایی که هر کدام از آن ها ارائه می کنند ذکر شده که دانش آموزان از بین آن ها رشته های مورد نظر  را انتخاب کرده و بر اساس علاقه و استعداد خود آن ها را مرتب می کنند.

 

بنابر این دفترچه ی ثبت نام 2 دانشگاه سراسری وآزاد یکی است ولی دفترچه انتخاب رشته آنها متفاوت است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این که آیا دفترچه کنکور سراسری وآزاد یکی است؟ ، ظرفیت جدید دانشگاه ها ، انتخاب رشته دقیق و ... با شماره 9099071611 با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید.

 

site.jpg

 

 

INSTA.png

 

 

index.png

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید