آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

طبق آمار جهانی ، معلولین ، حدود 10 % از جمعیت هر کشور را تشکیل می دهند. این افراد  برای جبران محدودیت ها و ناتوانی های خویش به خدمات فیزیوتراپی نیازمندند.فیزیوتراپیست ها با وسایل الکتریکی و حرکات ورزش و درمانی برای بهبود بیماران تلاش می کنند. به عبارت دیگر در کل بیماری های اسکلتی و اکثر بیماری های عصبی و عضلانی ، فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد..

فیزیوتراپی می تواند جهت توانبخشی و نجات بیماران به عنوان یکی از بازوهای توانمند تیم پزشکی وارد عمل شود و جامعه ما را از زمین گیر شدن و ناتوان شدن گروهی از جوانان و سالمندان که به دلیل تصادفات و حوادث ناگوار و کهولت سن مشکل پیدا می کنند رهایی بخشد.

بخش هاي مختلف رشته فيزيوتراپي

طول دوره رشته‌ فیزیوتراپی‌ در مقطع كارشناسي چهار سال است كه اين رشته دارای‌ بخش‌های‌‌ الکتروتراپی‌، مکانوتراپی و هیدروتراپی‌ (آب‌ درمانی‌)  است‌.

در بخش‌ الکتروتراپی‌ ، فیزیوتراپیست‌ با استفاده‌ از عوامل‌ فیزیکی‌ مانند اشعه‌ مادون‌ قرمز ،در بخش‌ مکانوتراپی‌ با استفاده‌ از وسایل‌ مکانیکی‌ مانند قرقره‌ و دستگاههای‌ بدنسازی‌ و در بخش‌ هیدروتراپی‌ (آب‌ درمانی‌) با استفاده‌ از خواص‌ آب‌ به‌ درمان‌ بیماریها می‌پردازد.

آينده شغلي رشته فيزيوتراپي

فارغ‌ التحصیلان‌ رشته فيزيوتراپي می‌توانند در بیمارستان ها، سازمان‌ بهزیستی‌، هلال‌ احمر، کلینیک‌های‌ توانبخشی‌ و سازمان های‌ مربوط‌ به‌ توانبخشی‌ مشغول‌ به‌ کار شوند. همچنین‌ فارغ‌ التحصیلان‌ می‌توانند مطب‌ و مراکز توانبخشی‌ خصوصی‌ تأسیس‌ کنند.

3290630422052417hamid.gif

معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران و تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان تهران است. این دانشگاه موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران را نیز اداره می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران مشتمل بر دانشکده‌های زیر است:

دانشکده بهداشت

دانشکده داروسازی

دانشکده پزشکی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده توانبخشی

دانشکده پرستاری و مامایی

دانشکده پیراپزشکی

دانشکده طب سنتی

دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی

دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی

دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 94 ، 18 نفر دانشجو در رشته فیزیوتراپی پذیرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ،درصد های مورد نیاز برای قبولی و ... با شماره 9099071611 با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید.

site.jpg

 

INSTA.png

index.png

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید