آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

 

رشته مامایی یکی از زیر مجموعه های علوم پزشکی است که نقش بسیار گسترده ای اعم از نقش مشاوره ای ، آموزشی ، مراقبتی ، حمایتی ، درمانگری و تحقیقاتی دارد.درواقع ماما به مشاوره ی قبل ، بعد و هنگام ازدواج ، آموزش و نحوه تنظیم خانواده ، مراقبت در دوران بارداری ، زایمان طبیعی و مراقبت بهداشتی مادر و کودک و آموزش به دختران در زمینه بهداشت دوران بلوغ و بعد از آن می پردازد.

برخی درس های این رشته در طول تحصیل :

دروس پایه : سلول شناسی و بافت شناسی ، بیوشیمی ، تشریح ، فیزیولوژی ،ایمنی شناسی ، میکروب شناسی و انگل شناسی.

دروس تخصصی: جنین شناسی ،ژنتیک ،بارداری و زایمان ،کار آموزی بیماران زنان ، رادیولوژی و ...

3290630422052417hamid.gif

توانایی های لازم :

رشته مامایی عشق و علاقه و  صبر و حوصله بسیار بالایی می خواهد چون یک خانم در حال زایمان شرایط بسیار حساسی دارد.همچنین باید بسیار باهوش و نکته سنج باشد و از مقابل مسائل ، هرچند که کوچک باشند ، به سادگی نگذرد.زیرا در صورت سهل انگاری ممکن است خطرات جانی برای نوزاد یا مادر به دنبال داشته باشند.

دانشجوی مامایی باید از نظر جسمی و روحی سلامت کامل داشته و از  روابط اجتماعی خوبی برخوردار باشد ، چون مشاوره و آموزش بخش مهمی از کار یک ماما است.

 

موقعیت شغلی :

از مراکزی که ماما می تواند در آنها مشغول به کار شود ، می توان به بیمارستان ها ، زایشگاه ها ، درمانگاه ها و مراکز بهداشتی اشاره کرد.

همچنین ماما طبق قوانین حاضر در صورت داشتن مدرک کارشناسی می تواند مطب دایر کرده و در آن به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بپردازد.

 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 94 ، 20 نفر دانشجو پذیرفته است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ،درصد های مورد نیاز برای قبولی و ... با شماره 9099071611 با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید.

site.jpg

 

 

INSTA.png

 

index.png

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید