ثبت نام بدون آزمون (کنکور) کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 95-96

دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین شبکه آموزش عالی دولتی کشور و ابر دانشگاه دولتی جهان اسلام، زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، اقدام به پذیرش گسترده دانشجو و دانشپذیر نموده است. نظام آموزشی این دانشگاه مبتنی بر آموزش باز با هدف دوری از شیوه استاد محوری است. . در کل هدف تاسیس این دانشگاه در دسترس قرار دادن علوم برای همگان است.

 

 

فراگیر پیام نور چیست ؟ در مورد آن چه می دانید ؟

در سیستم فراگیر دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل در هر رشته ای که داوطلب علاقه تحصیلی آن را داشته باشد بدون توجه به زمینه تحصیلی قبلی وی امکان پذیر است. داوطلبان جهت سنجش میزان توانمندی ها و آمادگی تحصیلی خود در رشته مورد علاقه به عنوان دانش پذیر ثبت نام می نمایند. سپس دوره های آموزشی و آمادگی تعدادی از واحدهای درسی رشته انتخابی خویش را به صورت حضوری و یا مکاتبه ای گذرانده و با کسب آمادگی های علمی لازم در آزمون پایان نیمسال دانش پذیری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت سراسری برگزار می شود، شرکت می نمایند. داوطلب درصورت کسب حد نصاب های علمی لازم درآزمون بر طبق ضوابط و مقررات مصوب شورای گسترش آموزش عالی کشور از وضعیت دانش پذیری به وضعیت دانشجویی تبدیل وضعیت یافته و تحصیل وی در دانشگاه پیام نور به صورت دانشجو در نیمسال دوم دانشگاه در رشته تحصیلی انتخابی میسر خواهد بود .

بدین ترتیب داوطلبان می‌توانند با صرف مدت زمانی کوتاه و با حداقل هزینه، بدون گذر از فیلتر نه چندان سهل کنکور، پس از گذراندن دوره دانش پذیری و احراز شرایط پذیرش، وارد دانشگاه شده و در مقاطع بالاتر دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور، ادامه تحصیل دهند.

تفاوت بین آزمون ارشد فراگیر با آزمون های ارشد سراسری و آزاد در چیست ؟

  1. در کنکور ارشد فراگیر شما باید دروس ترم اول دوره ارشد را بخوانید و آزمون دهید ولی در آزمون ارشد سراسری و آزاد باید از منابع مقطع کارشناسی جهت آمادگی در آزمون استفاده نمایید
  2. پس از قبولی در کنکور فراگیر تمام دروسی که در کنکور امتحان داده اید جزء واحد های پاس شده دوره ارشد شما قرار میگیرد و شما در ترم دوم ادامه خواهید داد  ولی در آزمون سراسری پس از قبولی باید دروس ارشد را از ترم اول شروع به پاس کردن کنید

 

مزیت های فراگیر پیام نور

  1. شهریه کمتری نسبت به دانشگاه آزاد دارد
  2. در مدرک آن عنوان فراگیر درج نمی شود
  3. امکان تحصیل همزمان در فراگیر و دانشگاههای دیگر فراهم می باشد
  4. معافیت تحصیلی برای مشمولان خدمت وظیفه دارد
  5. امکان ادامه تحصیل به صورت غیر حضوری می باشد
  6. هیچ محدودیتی در انتخاب رشته مورد دلخواه بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی ( کارشناسی یا کاردانی یا ... ) وجود ندارد.

 

پذیرش فراگیر پیام نور 3 حالت دارد :


الف)فراگیرعادی

ب)فراگیرآزمون محور و رادیو تلویزیونی (غیرحضوری)


ج)آموزش الکترونیکی(مجازی) 

 

 

برای مشاهده دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 96 کلیک کنید .

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و ... با شماره 9099071611 با

تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید.

 

payam-noor.png

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید