ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور95-96

 

 

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های ایران است که در مهرماه سال ۱۳۶۷ تأسیس شد. یکی از بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین دانشگاه‌ها در کشور، مراکز و واحدهای تحت‌پوشش دانشگاه پیام‌نور هستند که تعداد قابل‌توجهی از داوطلبان ورود به آموزش عالی را پوشش می‌دهند. این دانشگاه براساس روش آموزش از راه دور و نیمه‌حضوری تأسیس شده است. در 3 مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.

علاقه مندان باید توجه کنند که برای حضور در هر کدام از پذیرش ها و دوره های دانشگاه پیام نور باید مدرک پیش دانشگاهی را داشته باشند.

 آموزش نیمه حضوری، نظام آموزشی است که، با بهره‌گیری از فناوری آموزشی، استفاده از کتاب‌های درسی خود آموز و دانشجو محور در یادگیری، ضرورت حضور دانشجو در کلاس‌های درسی را کاهش می‌دهد. در واقع، در این‌نوع آموزش عملاً می‌توان کلاس‌های تدریس را به کلاس‌های مرور درس و رفع اشکال گروهی تبدیل کرد.
از نظر ساختاری دانشگاه پیام‌نور دارای یک سازمان مرکزی در سراسر کشور است. این دانشگاه دامنهٔ وسیعی از رشته‌های مختلف را به‌طور متفاوت ارائه می‌دهند. 

رتبه ی دانشگاه پیام نور

بر اساس رتبه‌ بندی جدید گروه QS دانشگاه پیام‌نور بیست و دومین دانشگاه برتر ایران است. و همچنین بر اساس رتبه‌بندی سایت 4ICU وب‌سایت دانشگاه پیام‌نور نهمین وب‌سایت برتر در بین دانشگاه‌های ایران است. بزرگ‌ ترین شبکهٔ آموزش عالی دولتی ایران  مربوط به این دانشگاه است.

این دانشگاه به 2 صورت پذیرش دارد :

1- پذیرش رسمی : این پذیرش خود به  2 بخش با کنکور و بدون کنکور تقسیم میشود.

الف ) با کنکور : دانشگاه پیام نور در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون سراسری که همه ساله توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود، اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

ب ) بدون کنکور : در چند سال اخیر، دانشگاه پیام نور متقاضیان دوره ی کارشناسی را بدون کنکور هم می‌پذیرد و شرط ورود به دانشگاه معدل دوره متوسطه می‌باشد.

2- پذیرش فراگیر : داوطلبان کارشناسی ارشد ابتدا در یکی از مراکز دانشگاه پیام‌نور به‌عنوان دانش‌پذیر (نه دانشجو) ثبت‌نام می‌کنند ؛ دروس ترم اول رشتهٔ موردنظر به آن‌ها ارائه می‌شود و در صورت قبولی به‌عنوان دانشجوی فراگیر در ترم بعدیِ دانشگاه تحصیل می‌کنند . درضمن شهریهٔ ثابت دانشجویان فراگیر برابر با دانشجویان رسمی می‌باشد.آزمون فراگیر هر ساله 2 بار برای ورودی مهر و بهمن برگزار می شود ولی سال گذشته استثنا یک بار برگزار شد.همچنین عنوان فراگیر از مدارک دانشگاه پیام‌نور حذف شده است.

 این پذیرش نیز خود به 3 بخش تقسیم می شود :

الف)فراگیرعادی : ادامه تحصیل پس ازپذیرش همانند دانشجویان آزمون سراسری است کلیه دارندگان مدارک دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی  میتوانند ازطریق این دوره ادامه تحصیل دهند . پذیرش در این دوره همانند سایر دوره ها بصورت بومی میباشد.

ب)فراگیرآزمون محور و رادیو تلویزیونی (غیرحضوری) : دراین شیوه بومی بودن دانشجو ملاک نمیباشد. دانشجو بسیاری از مطالب را از طریق رسانه و رادیو و تلویزیون فراخواهد گرفت. و دانشجو براساس امکانات برای امتحانات پایان نیمسال به یکی از مراکز/ واحدها نزدیک به محل سکونت معرفی میشود.

ج)آموزش الکترونیکی(مجازی) : در این شیوه پذیرش بومی بودن شرط نیست و دانشجو در هر کجای کشور میتواند متقاضی رشته های اعلام شده باشد. دانشجو تحت پوشش دانشگاه استانی خواهدبود و برای آزمون پایان نیمسال به یکی از مراکز معرفی خواهدشد.

در این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه ها میتوان به طور همزمان در 2 رشته تحصیل کرد.

برخی امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان فراهم آورده کرده است :

وسیله ایاب و ذهاب ، سلف سرویس ، برای دانشجویان ذکور معافیت از سربازی و ... 

در دانشگاه پیام‌نور کلاس‌ها به ۳ شیوهٔ غیرحضوری، نیمه‌حضوری و حضوری تشکیل می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 95 - 96 با شماره 9099071611 با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

payam-noor.png

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید