المپیادهای علمی دانش آموزی ایران

 

المپیاد علمی دانش آموزی ایران، آزمونی است که هر ساله در سطح دانش آموزان دبیرستانی در ایران و دیگر کشورها برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این آزمون، شکوفایی استعداد دانش آموزان ایرانی و در نهایت انتخاب تیمی چند نفره برای شرکت در المپیادهای علمی بین‌المللی است. 

 

 

در حال حاضر المپیاد در کشور تنها در هفت رشته ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، کامپیوتر، ادبی و نجوم برگزار می‌شود.دانش آموزان اول دبیرستان می‌توانند به صورت آزمایشی در این المپیاد شرکت کنند و دانش خود را محک بزنند. المپیادهای علمی رشته‌های فیزیک و ادبیات برای پایه‌های دوم و سوم در همان رشته‌های مرتبط است و دانش آموزان در صورت علاقمندی می‌توانند به صورت آزمایشی در سایر رشته‌ها نیز شرکت کنند.در رشته نجوم و کامپیوتر هم دانش‌آموزان پایه دوم و سوم باید به صورت تخصصی در آزمون شرکت کنند. همچنین المپیاد کامپیوتر برای دانش‌آموزان فنی و کار دانش نیز برگزار می‌شود. در المپیاد فیزیک، ریاضی، نجوم و اختر فیزیک فقط دانش‌آموزانی که رشته دبیرستانی آنها ریاضی است حق شرکت دارند. همچنین در المپیاد شیمی دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی، تجربی و در المپیاد نجوم و اخترفیزیک نیز تنها دانش آموزان ریاضی فیزیک پایه سوم حق شرکت دارند. رشته ادبیات برای همه گروه‌ها آزاد است و دانش‌آموزان همه رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی، کاردانش و انسانی می‌توانند در آن شرکت کنند.شرکت در المپیاد زیست شناسی نیز تنها دانش‌آموزان رشته تجربی در پایه دوم و سوم می‌توانند ثبت نام کنند.

 

ثبت نام المپیاد دانش آموزی در مرحله اول المپیادها به صورت اینترنتی و از طریق سامانه نام نویسی الکترونیک به نشانی http://azmoon.srttu.edu به دو طریق انفرادی و گروهی (توسط مدیر واحد آموزشی) امکان پذیر خواهد بود. به دانش آموزان عزیز علاقمند به شرکت در آزمون قویاً توصیه می شود اطلاعات و توصیه های ارائه شده در بخشنامه را به دقت مطالعه نمایند. شایان ذکر است زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون یک هفته قبل از برگزاری اولین آزمون از طریق سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی اعلام خواهد شد.

 

پس از برگزاری آزمون پذیرفته شدگان مرحله اول با در نظر گرفتن درصدی از بالاترین نمرات وارد مرحله دوم می‌شوند.پس از برگزاری آزمون مرحله دوم تعدای که حدود یک کلاس هستند پذیرفته میشود و برای شرکت در دوره‌های آموزشی هشت هفته‌ای تابستان آماده می‌شوند و پس از امتحان مجدد از بین این تعداد مدال‌های طلا و نقره و برنز مشخص می‌شود.قابل ذکر است از پذيرفته شدگان سال اول متوسطه به منظور تشويق و آشنايي بيشتر با آزمون جهت شركت در مرحله دوم دعوت مي شود، ولي برگزيدگان تابستاني تنها از ميان دانش آموزان پايه دوم و سوم خواهند بود.

 

 

 

المپیاد دانش آموزی

 

 

دانش آموزان پايه دوم كه سال تحصيلي گذشته در دوره آموزش تابستاني باشگاه دانش پژوهان جوان در رشته هاي ادبيات، رياضي، زيست شناسي، فيزيك ، شيمي و‌ نجوم واخترفيزيك حضور داشته و موفق به كسب مدال هاي نقره و برنز شده اند در صورت علاقه مندي به شركت مجدد در المپياد مذكور ملزم به شركت در كليه مراحل مختلف  مي باشند و فقط در صورت موفقيت به مراحل بعدي راه خواهند يافت.

 

همچنين دانش آموزان پايه دوم دارنده مدال برنز كشوري المپياد كامپيوتر در دوره آموزشي تابستاني باشگاه دانش پژوهان جوان حضور داشته اند، همانند ساير متقاضيان اين المپياد ملزم به شركت در آزمونهاي مرحله اول و دوم المپياد كامپيوتر مي باشند .

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام المپیاد دانش آموزی 96

 

با شماره 9099071611

 

با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از 8 صبح تا 12 شب تماس بگیرید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید