کنکور کارشناسی ارشد|ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96

 

 

 

 ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96

 

کنکور کارشناسی ارشد

 

 

کارشناسی‌ارشد(فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دوره کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است.کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، مقطع تحصیلی پس از کارشناسی در دانشگاه‌های ایران است. به دوره کارشناسی ارشد و دکترا به صورت کلی تحصیلات تکمیلی میگویند. کارشناسی ارشد معادل درجه مسترز در دانشگاه‌های غربی است.آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور دولتی ادغام شد.
کنکور های پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد) با دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت تجمیع شد اما شیوه پذیرش منوط به ابلاغ شیوه نامه است
دکتر ابراهیم خدایی افزود: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در جدیدترین جلسه خود این تصمیم را اتخاذ کرد.
وی ادامه داد: بر این اساس یک کنکور سراسری در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد نیز از طریق همین کنکور پذیرش خواهد داشت. همچنین در مورد رشته های علوم پزشکی نیز وزارت بهداشت یک آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد از طریق آن پذیرش دانشجو می کند.
خدایی خاطرنشان کرد: در خصوص سنجش تصمیم نهایی برگزاری یک آزمون کارشناسی ارشد است اما در مورد روند پذیرش و اینکه آیا فرم انتخاب رشته مستقل برای دانشگاه آزاد وجود داشته باشد یا خیر، منوط به تصویب شیوه نامه پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی است.
وی افزود: دانشگاه آزاد در همین زمینه پیشنهاداتی به شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی ارائه داده است که این پیشنهادات بررسی می شود و پس از تصویب نهایی شیوه نامه این موضوع نهایی می شود. اين دوره به صورت روزانه، شبانه، نيمه‌حضوري، مجازي، مجازی ویژه شاغلین و بين‌المللي طبق ضوابط مربوط قابل‌اجرا مي‌باشد.

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 96

الف- داشتن شرايط عمومی ‌ورود به آموزش عالي

ب- دارابودن مدرك رسمی ‌پايان دوره كارشناسي اعم از پيوسته و ناپيوسته مورد تأييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري

ج- قبولي در آزمون ورودي مورد تأييد وزارت يا كسب پذيرش از مؤسسه براساس مقررات مصوب

د- پذیرفته‌شدگان هنگام ثبت نام ملزم به ارائه تعهد کتبی دال بر حضور تمام‌وقت در دوره تحصیلی در دانشگاه می‌باشند.

 

 

 برای مشاهده دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 96 کلیک کنید .

 

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 با شماره 9099071611

با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید. 

 

 

دیدگاه‌ها  

0 #1 جلیل شیروانی 1395-10-01 23:40
Jailshirvani
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید