www.chbsanjesh.ir سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی شهرکرد 96 - 97

 

مدارس نمونه دولتی اصطلاحاً به مدارسی اطلاق می شود، که دانش آموزان خود را از طریق آزمونی پذیرش می‌کند. مدارس نمونه دولتی هرساله در دو مقطع آزمون برگزار میکند. دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی شهرکرد در سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی شهرکرد قرار میگیرد.

 

 

مدارس در ایران به چند دسته متفاوت تقسیم میشوند :

دولتی: این مدارس برای عموم است و تحت نظارت مستقیم دولت مدیریت می شود. از دریافت شهریه تا سرفصل ها و ....

نيمه دولتی : مدارسی هستند كه بوسيله سازمانها يا شهروندان شخصي هدايت ميشوند اما پذيرش آن بصورت رسمي از طرف دولت صورت ميگيرد.

نمونه دولتی : اصطلاحاً به مدارسی میگویند ، که دانش آموزان خود را از طریق آزمونی پذیرش می‌کند و در سراسر ایران نمایندگی دارد و این مراکز به مراتب جمعیّت و سطح علمی، تعداد متفاوتی از دانش آموزان را پذیرش می کند. این مدارس در کنار مدارس سمپاد و شاهد جزو مدارس خاص به حساب می آیند.

غیر دولتی یا غیر انتفاعی : مدارس غیر انتفاعی مدارسی است که از طریق مشارکت مردم، مطابق اهداف و ضوابط و برنامه‌ها و دستورالعملهای عمومی وزارت آموزش و پرورش تحت نظارت آن وزارتخانه تاسیس و اداره میشود. منظور از غیر انتفاعی بودن آنست که درآمد حاصله صرفاً صرف هزینه‌های جاری و توسعه آینده مدارس گردد.

 


پذيرش‌ دانش‌آموز و شرايط تحصيل‌ :

دانش‌ آموزان‌ مدارس‌ نمونه‌ ازبين‌ فارغ‌ التحصيلان‌ مستعد پايه‌های پنجم‌ ابتدای و سوم‌راهنمای برای ادامه‌ تحصيل‌ در دوره‌ راهنمايی و دوره‌ متوسطه‌ (به‌ صورت‌ جداگانه) باتوجه‌ به‌ موارد زير انتخاب‌ می شوند.

1- ملاك‌ پذيرش‌ دانش‌آموزان‌، مجموع‌ معدل‌ كل‌ امتحان‌ نهايی و نمره‌ آزمون‌ ورودی (برمبنای بيست‌) خواهد بود.

2- امتحان‌ ورودی پس‌ازبرگزاری امتحانات‌ نهايی خرداد ماه‌ بين‌ دانش‌ آموزان‌ مستعد برگزار خواهد شد .

3- دستورالعملهای مربوط به‌ شرايط شركت‌ در آزمون‌ ورودی ونحوه‌ برگزاری آن‌ وثبت‌نام‌ پذيرفته‌شدگان‌ هرساله‌ توسط معاونت‌ آموزشی تهيه‌ و ابلاغ‌ خواهد شد.

تبصره‌ - دستورالعمل‌های لازم‌ در مدارس‌ نمونه‌ فنی و حرفه‌ای با هماهنگی معاونت‌ فنی وحرفه‌ای تدوين‌ مي‌گردد. هرگاه‌ تأسيس‌ اينگونه‌ مدارس‌ درمناطقی به‌ هردليلی مقدور نباشد مديركل‌ آموزش‌ وپرورش‌ شهرکرد موظف‌است‌ درمدارس‌ نمونه‌ای كه‌ در ساير نقاط استان‌ تشكيل‌ شده‌ سهمیه ای ‌برای اينگونه‌ مناطق‌ به‌ نسبت‌ تعداد دانش‌ آموزان‌ سال‌ پايانی دوره‌ قبل تخصيص دهد.‌

تبصره‌ - برای دانش‌ آموزانی كه‌ رفت‌ وآمد روزانه‌ برايشان‌ مقدور نيست‌ مدارس‌ نمونه‌ بصورت‌ شبانه‌ روزی اداره‌ خواهد شد.

نکته :ادامه‌ تحصيل‌ دراين‌ مدارس‌ منوط به‌ فعاليت‌ مثبت‌ پرورشی وآموزشی دانش‌آموز است‌.

 

 

 

قبولی در مدارس نمونه دولتی  96 نیازمند برنامه ریزی مناسب است تا از بین داوطلبان زیادی که در ثبت نام آزمون نمونه دولتی 96 شرکت می کنند، بتوانند نمره قبولی را کسب کرد.

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 96 ابتدا باید از طریق فرم تقاضانامه ثبت نام در آزمون نمونه دولتی که در مدارس توزیع میشود اقدام کنند و سپس مراحل ثبت نام اینترنتی را از طریق سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی انجام دهند و پس از پایان مراحل ثبت نام پرینتی از مراحل ثبت نام تهیه کنند و نزد خود نگه دارند .در صورتی که داوطلبان دسترسی به اینترنت ندارند یا در مراحل ثبت نام مشکلی داشتند می توانند با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور به شماره 9099071611 تماس بگیرند تا مشاوران ما آنها را راهنمایی کنند.

 

 

 

داوطلبین عزیز پس از ثبت نام در آزمون نمونه دولتی و اطلاع یافتن از زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی باید خود را برای شرکت در آزمون نمونه دولتی آماده کنند. دانش آموزانی که میخواهند در آزمون نمونه دولتی قبول شوند بهتر است طبق یک برنامه ریزی خوب برای آزمون نمونه دولتی مطالعه کنند در این راه نقش تدریس خصوصی با اساتید خوب و مطالعه کتابهای آزمون نمونه دولتی و همچنین حل سوالات نمونه دولتی بسیار حائز اهمیت است. حل نمونه سوالات سالهای پیش یکی از موثرترین کارهایی است که دانش آموزان برای آماده کردن خود می توانند انجام دهند ما برای شما سؤالات آزمون نمونه دولتی 95 را جهت دانلود قرار دادیم .

 

 

 

کانال نمونه دولتی

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی شهرکرد

 

با شماره 9099071611

 

با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از 8 صبح تا 12 شب تماس بگیرید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید