برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 96

 

 

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان

 

 

استعداد درخشان افرادی هستند که از نظر ضریب هوشی 1.5 تا 2 درجه انحراف معیار نسبت به دانش آموزان عادی بالاتر هستند. برای پرورش این دانش آموزان برنامه متفاوتی لازم است تا به استعداد آنها به شیوه ای درست و سنجیده پاسخ داده شود و ایجاد مدارس تیزهوشان به همین منظور است . رسالت اصلی مدارس تیزهوشان گسترش فعالیت های پژوهشی در کشور است.آموزش دبیران و مشاوران مدارس استعداد درخشان از اولویت های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان است چرا که نیروی انسانی کارآمد مهم ترین رکن مدارس تیزهوشان است.

 

در سالهای اخیر تمایل خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس تیزهوشان بسیار زیاد شده است و سعی دارند با استفاده از کتاب های آزمون تیزهوشان ،تدریس خصوصی دروس تیزهوشان،فیلم های آموزشی دروس تیزهوشان و برنامه ریزی آزمون تیزهوشان فرزندان خود را برای شرکت در آزمون تیزهوشان آماده کنند. برای موفقیت در آزمون تیزهوشان دانش آموزان نیازمند برنامه ریزی خاص و منظم هستند که مدارس تیزهوشان به خوبی این نیاز را برطرف کرده است ولی خانواده ها باید از ابتدا با آموزش و برنامه ریزی درسی، فرزندانشان را برای حضور و پذیرش در این مدارس آماده کنند.

 

دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان متوسطه اول درس می خوانند می توانند بدون آزمون ورودی وارد متوسط دوم شوند به شرطی که معدل کل پایه هشتم و نهم آنها 17 و بالاتر باشد البته کسانی که در یکی از پایه ها معدل 16 تا 16.99 هم داشته باشند می توانند درخواست دهند و بعد از انجام بررسی های نتیجه به آنها اعلام میشود، در غیر این صورت دانش آموز باید در آزمون ورودی ثبت نام و شرکت کند. براساس مصوبه هیئت امنای سازمان مدارس استعدادهای درخشان سمپاد ۵۰ درصد شهریه مدارس غیردولتی هر شهرستان و منطقه آموزشی است و به عنوان شهریه این مدارس تعیین می‌شود، بر این اساس شهریه مدارس سمپاد در کشور متفاوت است.زمان برگزاری آزمون تیزهوشان متعاقبا از طریق همین سایت اعلام می شود.توجه داشته باشید که نتایج تیزهوشان فقط به خانواده ها اعلام میشود و اعلام عمومی ندارد. دفترچه راهنمای ثبت نام جهت شرکت در آزمون های ورودی، از طریق سامانه ثبت نام تیزهوشان به نشانی www.sampad.medu.ir  در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. مشخصات و ظرفیت پذیرش مداس استعدادهای درخشان سراسر کشور در هنگام ثبت نام قابل مشاهده و انتخاب است.

 

 

کارت ورود به جلسه آزمون ( شامل نام، نام خانوادگی  و سایر مشخصات فردی، مدارس استعداد های درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و عکس هر داوطلب) از ده روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، به همراه نشانی دقیق حوزه امتحانی، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.چون مراحل ثبت نام اینترنتی می باشد و از طریق سایت ثبت نام تیزهوشان صورت میگیرد مسئولیت ثبت و صحت مندرجات در فرم ثبت نام به عهده داوطلب است و در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام در آزمون ، در صورت شرکت و یا حتی قبولی در آزمون ، قبولی داوطلب لغو و بی اثر خواهد بود.

 

به دانش آموزان داوطلب شرکت در آزمون استعداد درخشان توصیه میشود مطالب دفترچه و راهنمای تکمیل تقاضانامه ثبت نام را به دقت مطالعه و با اطلاعات کامل به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند .

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 96

 

با شماره 9099071611

 

با تلفن ثابت و بدون کد از 8 صبح تا 12 شب تماس حاصل فرمایید .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید