ثبت نام دکتری 96| زمان ثبت نام آزمون دکتری 96-97

 

ثبت نام آزمون (کنکور) دکتری 96 روز 16 آذر آغاز میشود

 

 

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری 96-97

 

  ثبت نام دکتری 96

 

 

ازمون دکتری

 

 

 

 

دکترا ، بالاترین مقطع تحصیلی دانشگاهی در ایران و معادل مدرک PhD در دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی است.

کسب مدرک در این مقطع معمولاً نیازمند بین ۲ تا ۶ سال تحصیل و پژوهش پس از دوره کارشناسی ارشد و ارائه یک نوآوری در پایان‌نامه دوره دکتری است. دکتری در رشته‌های زیرمجموعه "علوم پایه"، "کشاورزی و منابع طبیعی"، "فنی و مهندسی"، "علوم انسانی" و "هنر" و پس از گذراندن مدارج لیسانس و فوق لیسانس و ارائه یک نوآوری در قالب پایان‌نامه دوره دکتری کسب می‌شود.

 

ثبت نام در آزمون دکتری ۱۳۹۶ برای پذیرش در همه دانشگاه ها از امروز سه شنبه ۱۶ آذر آغاز می شود و تا 22 آذر ادامه خواهد داشت. تمامی متقاضیان در کلیه رشته ها برای ورود به دوره دکتری باید در آزمون ورودی دکتری(Ph.D) ثبت نام و شرکت کنند. داوطلبین با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند برای ثبت نام دکتری اقدام کنند.

 

هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط می‌تواند در یک کد رشته‌ امتحانی ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ کند. نحوه پذیرش به این صورت است که  یک آزمون عمومی از طریق سایت سازمان سنجش برگزار می شود و پذیرش نهایی به دانشگاه واگذار شده است .

 

داوطلبان برای ثبت‌نام دکتری باید نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام دکتری (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام دکتری (دفترچه شماره ۱) اقدام کنند و فایل عکس اسکن شده داوطلب را بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام دکتری تهیه کنند. توصیه میشود بعد از پایان مراحل ثبت نام دکتری و دریافت کد دوازده رقمی از شماره سریال دوازده رقمی پرینت تهیه و نزد داوطلب نگهداری شود .

 

پرداخت هزینه ثبت‌نام دکتری منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد. داوطلبان لازم است با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مبلغ 55 هزار تومان را به عنوان وجه ثبت‌نام دکتری پرداخت کنند. زمان برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۳۹۶ در روز جمعه ۶ اسفند ماه ۹۵ برگزار خواهد شد. برای شرکت در آزمون دکتری 96 داوطلبان  از روز سه‌شنبه ۳ اسفند تا پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند .

 

 

برای مشاهده جزئیات ثبت نام کنکور دکتری 96 کلیک کنید.

 

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام دکتری 96

 

شهریه دانشگاه ها در مقطع دکتری

 

شرایط و نحوه ثبت نام دکتری و .....

 

با شماره 9099071611

 

 با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل فرمایید. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید